PLANINSKA INTERESNA DEJAVNOST v šolskem letu 2023/2024

Planinski krožek bo potekal v sodelovanju šole z Mladinskim odsekom Planinskega društva Kranj. Organiziran bo v obliki pohodov, ki bodo potekali ob sobotah, učenci pa se lahko udeležijo tudi planinskih taborov.

*V tem šolskem letu uvajamo NOV NAČIN PRIJAVE NA POHOD.

Za vsak pohod se bo potrebno prijaviti preko krajšega spletnega obrazca, ki ga boste prejeli skupaj z vabilom vsaj en teden pred predvidenim izletom preko eAsistenta ali elektronske pošte. Zaradi lažje organizacije prosimo, da obrazec izpolnete tudi v primeru neudeležbe ali odjave.

OBVEZNA OPREMA

Za udeležbo je potrebna ustrezna osnovna oprema in sicer pohodni čevlji, manjši nahrbtnik z malico in pijačo ter letnemu času primerna oblačila. O dodatni opremi in preostalih potrebnih informacijah boste obveščeni v vabilu.

STROŠKI VPISA IN IZLETOV

Vsi učenci, ki obiskujejo planinski krožek, so tudi/bodo člani Planinske zveze Slovenije in Planinskega društva Kranj. Stroški članarine za leto 2024 in nezgodnega zavarovanja na planinskih poteh znaša 9€. Članarino boste plačali v mesecu januarju in bo veljala za tekoče leto, člansko znamko pa se nalepi v prejet Planinski dnevnik ali na izkaznico. Za novo vpisane člane je potrebno izpolniti še pristopno izjavo, ki jo prejmete pri mentorju planinskega krožka. Strošek izleta (15€) boste mesečno poravnali preko položnice v šoli. Prvi izlet bo brezplačen.

Načrtovani izleti:

1 23.9.2023 Zavetišče v Hudičevem borštu (lasten prevoz)
2 14.10.2023 Javorniški rovt in Valvasorjev dom *z vlakom
3 11.11.2023 Koča na Goški planini (Jelovica)
4 9.12.2023 Grosupeljska planinska pot *z vlakom
5 26.1.2024 Planinski dom Tamar *nočni pohod, petek
6 10.2.2024 Koča na Planini nad Vrhniko
7 9.3.2024 Tumova koča na Slavniku
8 6.4.2024

Kosmatica / Kosmatitza

Celovška koča / Klagenfurt Hutte

V primeru slabega vremena ali drugih nepredvidljivih dejavnikov

si pridržujemo pravico do spremembe datuma ali lokacije izleta.

Predvideni tabori:

17.-19.11. ali 24.-26.11.2023 Jesenski 3-dnevni tabor, Taborniški dom Šija (4.-6. razred)
17.-19.5.2024 Bohinj

Prijave za tabor bomo sprejemali nekaj tednov pred izvedbo.

Prijavnice dobite pri Marku Jerebu ali Barbari Velikanja.

Mentorja planinskega krožka

Barbara Velikanja in Marko Jereb