OSNOVNA ŠOLA STRAŽIŠČE KRANJ DOBILA ZELENO ZASTAVO

V ponedeljek, 23. 09. 2019 je v Kongresnem centru Thermana Park Laško potekala slavnostna podelitev Zelene zastave. Kot znak izpolnjevanja kriterijev programa Ekošola, je Zeleno zastavo na Konferenci koordinatorjev podelil Anton Baloh,  v. d.  direktorja Direktorata za predšolsko vzgojo in osnovne šole na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport. Kar 485 ekokoordinatorjev iz vrtcev, šol in fakultet, ravnateljev in drugih gostov iz cele Slovenije je prisluhnilo predstavitvam, usmerjenimi v podnebne spremembe, ter o programu dela in projektih za šolsko leto 2019/2020.

Žiga in David, ki vestno sodelujeta pri projektih Ekošola sta bila del slavnostne prireditve.

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto najuspešnejšim šolam podeljujemo mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

Vir: Ekošola