UNESCO : SVETOVNI DAN HRANE

Svetovni dan hrane se praznuje vsako leto 16. oktobra, uvedla ga je Organizacija Združenih narodov za prehrano in kmetijstvo.

Na ta dan naj bi se ljudje zavedli pomena  zdrave in uravnotežene prehrane in spomnili na spoštljiv odnosa do hrane.

Svetovni dan hrane nam ponuja tudi priložnost za razmislek, da se poudari stisko več milijonov kronično podhranjenih ljudi na svetu, na drugi strani pa več kot milijardo ljudi prekomerno hranjenih.

V Sloveniji problema kronične lakote ni, se pa strokovnjaki intenzivno ukvarjajo s tem, kako odpraviti posledice neustreznega prehranjevanja in nezadostne telesne dejavnosti.

Šola ima vlogo pri razvijanju zavesti o zdravi prehrani, kulturi prehranjevanja in odgovornega odnosa do svojega zdravja. Dobre prehranjevalne navade pa se pričnejo v družini.

Učenci izbirne vsebine Sodobna priprava hrane, so pod vodstvom Irme Zakotnik in Nuše Zaletel razmišljali o zdravem prehranjevanjem, svoje rezultate pa so razstavili v avli šole.

Deana Selko

{phocagallery view=category|categoryid=169|limitstart=0|limitcount=0}